Flashpoints

Flashpointler, Cumhuriyet veya İmparatorluk oyuncularının galakside karşılaşabilecekleri zorlu görevleri barındırmaktadır. Her flashpointin ayrı bir hikayesi olmakta ve bu hikaye her yeni flashpoint de ilerlemektedir. Flashpoint e girmeden önce zorluk derecesini ayarlayabilirsiniz. Flashpointlere en fazla 4 kişiden oluşan bir ekip ile girebilirsiniz. Zorluk seviyeleri solo, veteran ve master olarak üçe ayrılmaktadır.

Bu sayfada her iki tarafında oynayabileceği flashpointler bulunmaktadır.


The Hammer Station

 • Hammer Station, savaş sırasında cumhuriyet tarafından inşa edildi. Bu istasyon cumhuriyete hizmet etmesi için imparatorluğa karşı yıldırıcı, gezegen çapında hasar verebilen bir süper silah olarak dizayn edildi. Prototip savaş istasyonu, yer çekimi topu kullanarak, gezegenlere ve düşman gemilerine asteroid savurma özelliğine sahip. Coruscant anlaşması imzalandığında cumhuriyet bu istasyonu hizmetten aldı ve yokedilmesi için yakın bir güneşe yolladı.
 • Fakat istasyon advozse hegemony tarafından ele geçirildi ve itiraz sınırları yakınındaki unaligned dünyaları fethetmek için kullanılmaya başlandı. Bu istasyonun kullanılmasına izin verilmesi cumhuriyet ve imparatorluk için büyük bir tehdit oluşturuyor. Her iki taraf da istasyona saldırı ekibi yollayıp bu tehditi ortadan kaldırmak istiyor.

Athiss 

 • Milenyum önceleri athiss, imparatorluğun gelmiş geçmiş en büyük simyageri Vodal Kressh tarafından sığınak haline getirilen kutsal bir sith gezegeniydi. Vodal Kressh güçlü ve hırslı bir sith di fakat aynı zamanda tamemen deliydi. Ölümünden sonra imparator Vodal Kressh’in tapınağının mühürlenmesini emretti ve gezegen yasak bölge ilan edildi. Şimdi bir şey bir kez daha gezegenin yüzeyinde karışıklık çıkartmaya başladı.
 • Bir cumhuriyet arkeoloji takımı gezegeni bir görev sırasında keşfeder ve eski sith kalıntılarını araştırmaya başlarlar. Çalışmaları boyunca karanlık taraf ile beslenen güçlü bir şey bulurlar. Cumhuriyet ve imparatorluk bu karanlık gücün oluşturduğu tehditin gezegenden asla ayrılmamasına emin olmak için saldırı ekibi yollarlar.

Mandalorian Raiders

 • Savaş boyunca mandalorianlar imparatorluğun en değerli müttefiklerinden biriydi. Mandalorianlar, mandalore liderliğinde savaşcı bir klandı. Coruscant anlaşması imzalanıp savaş sona erdiğinde, düzensiz bir şekilde ilerlediklerini fark ettiler. Klan, mandalorian liderliğine karşı sırtını döndü ve savaş için görevler aramaya başladı, çoğu mandalorian klandan ayrılıp ya kelle avcısı oldu yada özel askeri orduya katıldı.
 • Militan klanı Varac, güçlü bir cumhuriyet savaş gemisini ele geçirip, cumhuriyet ve imparatorluk kontrolündeki dünyalara karşı saldırılar başlattı. Klan Varac, outer rim in stabilitesi için büyük bir risk taşımakta. Cumhuriyet ve İmparatorluk bu kaçak mandalorianları cezalandırmak için planlar yapıyor.


Cademimu

 • Cademimu kaos içinde. Governor Choranov un insanlarına yapılan sayısız suçlar ,cumhuriyet tarafından soruşturma altında fakat choranov gezegende bağımsızlık ve sıkı yönetim ilan etti. Choranov, bu korsanları püskürtmek için sivil ayaklanma başlattı ve daha kötüsü, choranov un ordusu gezegende bulunan çok güçlü bir cumhuriyet silahını ele geçirdi ve celanon spur ticaret rotasını tamamen savunmasız bir hale getirdi.
 • Bu rotanın savunmasız kalması, cumhuriyetin silahı ele geçirmesi için ekip yollaması ile sonuçlandı. fakat imparatorluk cademimu ayaklanmasını fırsat bildi ve bölgeyi ele geçirmek için kendi saldırı ekibini yolladı.


Colicoid War Game

 • Colicoidler silah ve teknoloji geliştirmekte  uzmanlaşmış bir insectoid türlerdir. Savaş boyunca colicoidler tüm malzemelerini cumhuriyet ve imparatorluğa sattı. fakat şimdi kendilerini tek bir tarafa bağlamak istiyorlar. Hangi tarafın desteklerini hakeden taraf olmasına karar vermek için outer rim de bir yerlerde gelişmiş savaş oyunu istasyonu inşa ettiler.
 • Colicoidlerin hizmetlerini kazanmak için, iki tarafta savaş oyununda rol almayı kabul etti ve savaş oyun istasyonuna ekiplerini yolladı.

 Red Reaper

 • Sith imparatorluğunun dönüşünden yüzyıllar önce, Lord İkoral, sith imparatorun en sadık hizmetkarlarından biri olan, safkan sith ırkının genetik üstünlüğüne inanan biriydi. Korriban dan yüzyıllar önce kaçan diğer safkan sithleri keşfetmek onun için saplantı olmuştu. Lord Ikoral dark councili kayıp sithleri araştırması için ikna etti ve  safkan sithleri keşfetmek için yola koyuldu.
 • Darth ikoral, delirmiş sithlerden oluşan bir ordu ile geri döndü ve galaksiyi gereksiz gördüğü kişilerden arındırmaya başladı. Ikoral şimdi cumhuriyet kontrolü altındaki Chandrilla ya gözünü dikti.  Cumhuriyet kendi gezegenlerini savunması ile meşgul iken, imparatorluk da ikoralın ihanetinin intikamı almak için, iki tarafta en güçlü savaşcılarını ikoralın sancak gemisine yolladı.


Directive 7

 •  Hain droidlerden oluşan Directive 7 topluluğu, kendi yapımcılarına karşı isyan başlattı ve galaksideki bulunan tüm biyolojik yaşam formlarını yoketmeye başladılar. fakat directive 7 de bulunan bazı droidler bunu doğru bulmuyordu.
 • Directive 7 de bulunan bilinmeyen bir hain, cumhuriyet ve imparatorluk ordularına bilgi yolladı. Bu bilgi iki tarafında nihai hedefleri için çok önemli olan galaksideki tüm droidleri sinyal yolu ile kendi kontrolü altına alıp kendi amaçları için kullanabilecekleri bir bilgiydi.


Battle of Ilum

 • Sithler arasında bir hain ortaya çıktı. imparatorluk ordusundaki bilgileri kendi avantajı için kullanan , ordunun en korkulan komutanlarından birisi, imparatorluğa karşı sırtını döndü ve kendini yeni yarattığı sözde daha güçlü bir imparatorlukta lider ilan etti.  Bu haine katılan sith lordları, ordu kurmak için çok güçlü bir imparatorluk savaş istasyonunu ele geçirdiler. şimdi bu hain  eski İmparatorluğu temizlemek ve cumhuriyeti tamamen bitirmek için  deneysel uzay gemilerinden oluşan bir filoyu kullanmak üzere.
 • Yeni İmparatorluğun hedefi ilum.  imparatorluk ve cumhuriyet güçlerinin savaştığı bu gezegende, iki tarafında güçsüz kalmış ordularına savaş başlattı. İki taraf içinde tehlike arz eden bu Yeni İmparatorluğa karşı çıkmak için iki tarafta en güçlü kahramanlarından oluşan bir ekip yolladı.


False Emperor

 • Şiddetli savaş sonrası  hain sith lordunun güçleri ilumdam püskürtüldü. Cumhuriyet ve imparatorluk hainin  bulunduğu savaş istasyonunun koordinatlarını ele geçirdi. İlumdaki geri püskürtmenin sadece geçici bir çözüm olacağını bilen iki tarafda, istasyona bu işi tamamen çözecek son bir saldırı için planlar yapmaya başladı.
 • İstasyona giriş için iki tarafta en güçlü kahramanlarından oluşan ekipler yolladı. fakat hain sith hazırlıklıydı, kahramanları bekleyen hazır bir savaş istasyonu, yol boyunca karşılaşacakları sayısız droid ordusu ve askerler vardı.

Kaon Under Siege

 • Tion Hegemony mutlak kaosun eşiğinde. gizemli bir rakgohul virüs salgını bölgeyi harap etti. Tion soyluları, virüsün yayılmasını durdurmak için sınırlarını mühürledi. fakat salgın bazı gezegenlere kadar yayıldı.
 • Binlerce kişi salgına yakalandı ve ölümcül yaratıklara dönüştüler.  bu kargaşanın ortasında sağ kalanlar neredeyse bitmek bilmeyen yaratıklara karşı savaştılar.  imparatorluk ve cumhuriyet bu salgının büyük tehdit e yol açacağının farkına varıp, sağ kalanları kurtarmak ve rakhogul salgını arkasındaki gerçeği öğrenmek için bölgeye bir ekip yolladı.


Lost Island

 • Kaon da sağ kalanlar kurtarıldı ve rakhgoul salgını arkasındaki gerçek plan açığa çıktı. Tion Hagemony tarafından hain ilan edilen bir bilim adamı, tion soyunu yoketmek için rakhgoul virüsünü salmış fakat planı ve kimliği ortaya çıkınca saklanmış ve saklandığı yerden Tion Hagemony i ele geçirme planlarını sürdürmekte.
 • Güvende olduğuna inanan bilim adamı, cumhuriyet ve imparatorluk ajanları tarafından ord mantell gezegeninde küçük bir adada saklandığı bölge tespit edildi. İki tarafta gezegene ekipleri yolladı. cumhuriyet virüsün yokedilmesini isterken, imparatorluk ise virüsü ele geçirip güçlü bir silaha dönüştürme planları yapmakta.


Czerka Corporate Labs

 • Czerka Corporationun gizli bigileri ve teknolojilerinin tutulduğu CZ-198 ayı, cumhuriyet ve İmparatorluk tarafından ele geçirilmek isteniyor.
 • CZ-198 de bulunan Czerka corporate üssüne sızıp, Şirketin en tehlikeli silahlarını üreten czerka bilim adamı Rasmus Blyss ın yokedilmesi gerekiyor.

Czerka Core Meltdown

 • CZ-198 de başlamış olan erimeyi durdurmak için zamana karşı yarışarak The Vigilant in durdurulması gerekiyor.

Assault on Tython

 • İmparatorluk ordusu, Tython yüzeylerinde savaşırken bir ekibi jedi tapınağındakı artifact ı ele geçirmek için yollamıştır. Daha sonrasında, Cumhuriyet tarafı ele geçirilen jedi tapınağını geri almak için kendi ekibini yollamaktadır.

Korriban Incursion

 • Cumhuriyet ordusu korriban yüzeylerinde savaşırken bir ekibi sith tapınağın da bulunan artifact ı ele geçirmesi için yolladı. Daha sonrasında, İmparatorluk tarafı ele geçirilen sith tapınağını geri almak için kendi ekibini göndermektedir.

updates